Obavijest - za sve učenike o početku školske godine

Nova školska godina 2021./22. je počela, a prvi dan nastave je 6. rujna 2021. godine.

Prvi dan nastave za učenike od 2. do 8. razreda počinje u 8.00 sati i traje do 10.30 sati. Učenici će prvog dana nastave dobiti udžbenike te se mole da donesu školsku torbu.

Nastava će se prvog dana odvijati prema  sljedećem rasporedu:

SR

MATEMATIKA

HRVATSKI JEZIK

LIKOVNA KULTURA

HRVATSKI JEZIK

TEHNIČKA KULTURA

MATEMATIKA

Nastava za učenike viših razreda prvi tjedan odvijat će se prema rasporedu kojeg će dobiti prvog dana nastave, osim u srijedu, 8. rujna 2021. kada će se obilježiti Hrvatski olimpijski dan i nastava će završiti u 13.00 sati.

Učenici mlađih razreda prvi tjedan završavaju nastavu u 10.30 sati.

Marenda i produženi boravak počinju u utorak, 7. rujna.

Prijevoz učenika odvijat će se prema sljedećem rasporedu:

U 7.40  sati školskim autobusom dolaze učenici iz Kožljaka i Šušnjevice.  U školi ih očekuju  dežurne učiteljice.

Učenici putnici su dužni na autobusu nositi maske. Učenici na prvoj stanici u Kožljaku zauzimaju prva mjesta s lijeve i desne strane. Na svakoj sljedećoj stanici učenici zauzimaju mjesta iza.  Učenici bi trebali svakog dana sjediti na istom mjestu.

Dežurni učitelji upućuju učenike na sljedeće:

• Ulazak u školu učenici moraju čekati u redu na razmaku od 2 m
  • Brisanje nogu na otiraču s dezinfekcijom
  • Ulaženje u sanitarne čvorove  i temeljito pranje ruku. U sanitarnom čvoru smiju biti po dva učenika. Ispred će biti postavljene oznake razmaka.

U 7.50 dolaze učenici iz Kršana pridržavajući se istih propisa kao i učenici iz Kožljaka: nose maske, prilikom ukrcavanja redom zauzimaju prva mjesta s lijeve i desne strane.

U 8.00  sati dolaze učenici iz Čepića, ulaze u školu pridržavajući se svih propisa.

U školi se učenici uvijek  kreću desnom stranom i paze na razmak. Razredni odjeli nastavu pohađaju prema posebnom  rasporedu učionica s ciljem  da učenici pojedinog razrednog odjela cijeli dan (ili koliko je to moguće) provode u jednoj učionici, izuzev kabinetske nastave – kemija, fizika, informatika.

Učionice se ne zaključavaju.

Odlazak učenika mlađih razreda planiran je u 12.20 sati (nakon prvog tjedna).

Odlazak učenika starijih razreda:

14.00 – učenici iz Kršana

14.05 – učenici iz Čepića

14.10 – učenici iz Šušnjevice i Kožljaka

Točan raspored sati bit će objavljen prvog dana nastave.

U OPŠIRNIJE su i važeće Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. i Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanim s bolesti COVID-19. prema kojima se se odvijati nastava u školi.

SRETAN I USPJEŠAN POČETAK ŠKOLSKE GODINE!

objavio: Administrator   datum: 2. 9. 2021.